• BIST 1.360,750
 • Altın 495,99
 • Dolar 8,5600
 • Euro 10,0650
 • İstanbul 27 °C
 • Ankara 27 °C

Güneş: Ozan Tufan kalmalı

Güneş: Ozan Tufan kalmalı
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten Ozan Tufan açıklaması geldi.

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Güneş, "2015 yılı dostluğun, mutluluğun, adaletin yılı olsun" dedi.

"2014 yılının son basın toplantısını gerçekleştiriyoruz" diyerek sözlerine başlayan Güneş şunları söyledi:

"Sıkıntılarıyla, acılarıyla, başarılarıyla geride kaldı. 2015 yılı dostluğun, mutluluğun, adaletin yılı olsun istiyorum. Bu temennilerle hepinizin yeni yılını kutluyorum. 2014 yılına baktığımızda benim için hem sağlık sorunlarıyla ilgili, bazı başarılar beklentimiz altında kaldı. Tüm bu sıkıntıları aşacak gücümüz var. Ayakta kalmasını bilmeliyiz. Daha iyi bir yıl olmasını isterdim. Önemli olan ayakta kalmak. Takım için de baktığımızda aynısını düşünüyorum. Bursaspor'un beklentilerine cevap vermeyen ikinci yarı oldu ve hoca değişti. Bu yılın ikinci yarısından sonra bir değişim yapmaya çalıştık. Toparlanma yılı oldu. Önemli adımlar atabileceği hissini görüyorum. Birlikte olduğumuz bu dönem içinde toparlanan, yeniden yapılanan ortam olması için çalışıyoruz. Sivil toplum örgütlerinin bir araya geleceği, beklentilerin Bursaspor etrafında birleşmesini istiyorum. Bunun da başlangıcı olabilir. Takım olarak gelişim kaydettik. İyi bir Bursaspor yolunda adımlar atıldı. Yanlış işler var, doğru işler var. Yanlışları atarak doğru adımlar atılacak. Bu alt yapı oluştu."

"PUAN BEKLENTİMİN ALTINDA"

"15 haftalık Süper Lig'de aldığımız puan beklentimin altında" diyen Güneş, "Oyunumuzun karşılığında beklediğimiz puanı alamadık. En azından ilk 4 içinde kafa kafaya puanda olmamız gerekiyordu. Gelişimimiz iyi. Umut veren değerlerimiz var. Daha iyi durumdayız. Oynarken keyif alıyoruz ve keyif veriyoruz. Kendi eksiklerimiz, diğer yan sebepler, kayıp puanı fazla olan takımız. Müşterek olarak karar verilecek konu bu. Ama futbolda bunlar var. Bazen beklediğinizden az puan alabilirsiniz. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Hiçbir oyuncumun ayrılmasını istemiyorum tam tersine rekabetin olması için oyuncu katılmasından yanayım. Ligde ve kupada varız. Daha yukarı çıkacak hissi verebiliyoruz. Bu konuda iddialıyız" ifadelerini kullandı.

"HER İKİ MAÇI KAZANMAK İSTİYORUZ"

Samsunspor ve Akhisar Belediyespor maçlarıyla ilgili Şenol Güneş, "Yarın Samsunspor ile cumartesi Akhisar Belediyespor ile oynayacağız. Her iki maçı kazanmak istiyoruz. Haddimizi de yerimizi de bileceğiz ama yukarıya çıkma inancından da asla dönmeyeceğiz. Kayıp puana tahammülümüz yok. O yüzden iki maç da önemli. Oyuncu olarak Aziz Eraltay ligde ve kupada olmayacak. Belluschi ligde yok. Serdar, Bakambu, Şener ve Volkan'ın durumlarını değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.

"ŞARTLARI GİZLEMEYE GEREK YOK"

UEFA cezasıyla ilgili tecrübeli teknik adam, "UEFA Avrupa Ligi'nde ceza aldığımız medyada da yansıdı. Kulübün iç sorunlarının hepimizin sorunu olduğunu, hoşgörü olması gerektiğini saygıyla karşılıyorum. Başkan rahatsız olduğu için maça gelemedi. Bugün görüşeceğiz. Durum tespiti yapacağız. Hedefimiz nedir, ne yapmak istiyoruz bakacağız. Çalıştığımız süre içinde sağlıklı bir şekilde katkı yapmak istiyoruz. Şartları da gizlemeye gerek yok. Zaten her şeyi biliyorsunuz. Bursaspor çok açık ve nettir. Söylenmesi gereken söylenir. Biz Bursaspor'a katkı yapmak için geliyoruz zarar vermek için değil. Ekonomik sıkıntı sıkıntımızdır. Bunu aşmaya çalışıyoruz. Devreye kadar iki maçımız daha var. O zaman tüm konular değerlendirilir ve başkan gerekli açıklamayı yapar. Bursaspor benim, başkanın değil, hepimizin. 30 puanımız olsaydı heyecanımız daha fazla olacaktı. Fikir üretme ortamı daha fazla olabilirdi" dedi.

"OYUNCUNUN GİTMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM"

Transfer haberleriyle ilgili görüşlerini dile getiren Güneş, "Sezon başından 1-2 ay geçtikten sonra başkanla konuştuk. Hiçbir oyuncunun gitmesini doğru bulmuyorum. Ticari de düşünürseniz yanlıştır. Bugün oyuncunun değeri 1 ise 6 ay sonra 1'in altında olmayacak. Bunun garantisini veriyorum. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. Karar tabii ki benim değil. Ama fikirlerimi söylüyorum. Teknik olarak zaten istemiyorum. Direkt oynayacak oyuncuyu neden bırakayım. Bizim oyuncularımızın hiçbirinin gitmesinin yanında değilim. Ekonomik değer açısından ve gelişimleri için. Bugün 5 lira veriliyorsa daha sonra değerinin artacağını düşünüyorum. Takım kadrosunun bozulmasından yana değilim. Başkanla görüşeceğim. Ben buraya sadece antrenör olarak görmedim. Buraya geldiğimde kendi ailem ve şehrim gibi baktım. Ameliyattan sonra idmana çıktım. Ben heyecan ve sorumluluğu hissediyorum. İyi bir maden olduğunu düşünüyorum. Gayretim var. Dağınıklık varsa toparlamak lazım. Haddimi ve yerimi bilerek katkı yapmaya çalışıyorum. Bugünkü sıkıntılarda da sahiplenirim. Ben kalsam da gitsem de doğru işleri hep söyleyeceğim. Fikrimden asla geri dönmem. Yönetime sahip çıkılmalı. Birini yok etmek üzerine olmamalı. Ben hep burada kalacak şekilde çalışıyorum.

Ama yarın da gidebilirim hiç sorun değil. Oyuncu için de, başkan için de aynı şey geçerli. Gençlerle ilgili yanıltıcı görüşleriniz oluyor. Sonra olumsuz olduğunda toparlaması zor oluyor. Mesela Ozan Tufan ile ilgili. Daha önce ne kadar övgü yapılıyorsa şimdi eleştiri yapılıyor. Çok iyi bir oyuncu, çok yetenekli, umuyorum Avrupa'nın en iyi oyuncusu olsun. Aydın'ın gitmesine üzüldüm. Volkan daha da üzerine koymalı. Aynı şey Ozan, Enes için de geçerli. Belluschi'nin profesyonellik yapısı, kalitesi, Civelli'ye bakıyorum daha iyiye gidiyor. Daha üzerine koymalılar. Biz her gün eksik gidereceğiz. Hepsinin kalmasından yanayım. Ben futbolculara söyledim, kalmalarını istediklerimi söyledim. Burada mutlu olan oyuncuların ayrılması hem onlar için, hem bizim için kötü. O mutluluğu sağlayan sizin ilişkileriniz, seyircinin bakışı, bizim onlara bakışımız. Oyuncu niye gitsin buradan?" ifadelerini kullandı.

"KADROMUZU GENİŞ KULLANAMADIK"

"Ara transfer döneminde kaç oyuncu almayı düşünüyorsunuz?" sorusuna Güneş şu yanıtı verdi:

"Kadromuzu geniş kullanamadık. Kadromuzdaki bir kaç oyuncudan verim alamadık. Katkı yapmıyorsa maç kaybedince yazık oluyor. Sonucu değiştirmek için sahaya girmeli. Her mevki için oyuncu bakmak durumundayız. Sol bekte Aziz var o iyi gidiyor. Emre var. Ozan İpek alternatif olur. Defansif sol bek, sol stoper Türk olsa iyi olur. Sağ bekte Şener var. Alternatifi Ozan Tufan var. Stoperde birkaç oyuncumuz var. Serdar, Civelli var. Ethem ve Ertuğrul geliyor. Bunun içinde stoper düşünebiliriz. Forvette Enes yeni. Son 1 aydır iyi çalışıyor. Ama verimsiz mi bu maçta çok verimliydi. Daha iyi olmalı. Yaşına göre de normal karşılamalı. Forvette Fernandao'nun durumu var. Volkan, Enes, Bakambu belki yeni bir golcü olabilir. Ortada sıkıntımız yok. Hepsi için alternatif bakılacak. Günlük düşüneceğiz. Elimizdeki kadroyu korumak zorundayız. Onun dışında şans bulamayanların da gidip şans bulması gerekiyor. Ferhat ve İbrahim konusunda da aynı şeyi konuştuk. Yaş itibariyle, oynama itibariyle sıkıntı çekiyorlar. Oynamak istiyor. Bizde oynamadığı zaman bozuluyorlar. Bu Ozan İpek için de geçerli."

"BU KANAYAN YARADIR"

Bursaspor Kulübü Başkanı ve yönetim kurulunun Türkiye Futbol Federasyonu'nu ziyaretiyle ilgili yöneltilen soruya Güneş, "Eleştirilerimiz kişiler üzerinde değil konular üzerinde. Ben buraya düzen oturtmuşsam beğenmişseniz buraya kim gelirse gelsin isteyin. Federasyon başkanını severim o da beni sever. Dost olarak sıkıntımız yok. Ben kurullarla ilgili konuşup sorunları aktarmaya çalışıyorum. Ben kulübe haksızlık olmuyorsa her şeye razıyım. Ama o kadar can yakması oluyor ki. Mantık dışı. Josue ceza aldı. Önce 1 maç sonra 2 maç. Hukuk kurulu kendisini gözden geçirsin. Adaletsizlik yapmayacaksın. İnsanlar artık isyan ediyorlar. Adaletsiz olmayı kabul etmiyorum. Josue'yi kontrol edemezsin. Bu adama 2 maç kasıtlı yaptı diyorsun o zaman golü de bilinçli yedik, şike yaptık. Sen buna yorum yapamazsın. Yorumla ceza olur mu? Bu kanayan yaradır. Saat ve sahayı söyledim. Ben bu işleri iyi niyetle söylüyorum. Sorunu çıkaran olarak beni gösterirsen iş başka yere gider. Galatasaray-Beşiktaş maçını niye tehir ettiler. Kriterlere uygunsa her takım ister. Düşman yaratmak isteniyor. Bizim başkanımız da onunla görüşebilir. Federasyon kurulları bu yanlışları yapmayacak. Benim şahsımı hedef alanı affetmem. Kayıplarım oldu ama mutluyum çünkü borçlu değilim. Alacaklarım var ama" şeklinde yanıtladı.

"HEPSİNİN KALMASINDAN YANAYIM"

Ozan Tufan hakkında çıkan transfer haberleriyle ilgili Güneş, "Sadece Ozan Tufan değil. Yerli, yabancı hepsinin kalmasından yanayım. Bunun için de oyuncularla görüşülecek. Zaten gidemezler. Bizim oyuncularımızın anlaştı bitti olamaz. Bu suçtur bir defa. Mukavelesi devam ediyor. Görüşemezsin zaten. Bunu gazeteye yazmak da suç olmalı. Gitmelerinden yana değilim. Karar vereceğiz. Yönetim de, şehir de. Fikirlerimi sizle paylaştım ve aynı şeyi başkanla da paylaşacağım. Ozan'ın da etkilenmemesi lazım. Transfer kariyerdir, paradır, değerdir. Ama bir oyuncunun asıl değeri oynadığı oyundur. Değer her zaman para eder ama parayla değer alamazsınız. Mukavelesi biten oyuncularımızla anlaşmalıyız.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bursaspor’da 9 oyuncunun sözleşmesi sona eriyor!26 Mart 2019 Salı 11:08
 • Bursaspor'dan 245 gün sonra bir ilk!26 Şubat 2019 Salı 16:57
 • Aybaba, Süper Lig'de 600. maçına çıkıyor!25 Ocak 2019 Cuma 14:04
 • Aybaba: "Ailem, maçı biz çevirdik diyor"22 Ocak 2019 Salı 11:20
 • Bursaspor'dan transferde Kerim Frei hamlesi!03 Ocak 2019 Perşembe 17:21
 • Bursaspor'un kamp kadrosu belli oldu!02 Ocak 2019 Çarşamba 11:11
 • Bursaspor'da sarı alarmı!20 Aralık 2018 Perşembe 15:34
 • Aybaba'dan Seleznov açıklaması!15 Aralık 2018 Cumartesi 11:40
 • Bursaspor'a sahasında büyük şok!10 Aralık 2018 Pazartesi 09:48
 • Stancu depremi! Parası ödenmeyince...06 Aralık 2018 Perşembe 16:05
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Gazete Spor | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Haber Scripti: CM Bilişim